שעון ראדו -Rado-Golden-Horse
שעון ראדו - Rado-Golden-Horse

ראדו שעונים: 1917-2020

מותג השעונים "ראדו" הוא מותג בינלאומי מוכר, ידוע בזכות עיצוביו החדשנים והשימוש המהפכני בחומרים לצורך יצירת כמה מהשעונים היפים והעמידים ביותר בעולם. עוד מההתחלה בלנגאו, שוויץ‘, ראדו היה חלוץ, עם הפילוסופיה ”אם אנו יכולים לדמיין זאת, אנו יכולים לעשות זאת“ שעדיין רלוונטית גם היום.

1917 –  התחלה צנועה בלנגנאו, שוויץ’
מפעל השעונים Co & Schlup נוסד על ידי האחים וורנר, ארנסט ופריץ ב 1927 .הסטודיו הצנוע שלהם, הסבה של חלק מדירת הוריהם, היה המקום בו נולדה החברה שמאוחר יותר תהפוך לראדו. למרות ש Co & Schlup החלו בצורה צנועה, עד סוף מלחמת העולם השנייה המפעל היה בין יצרני מנגנוני השעונים הגדול בעולם.

1950-1959 –  אוסף ראדו הראשון

Co & Schlup החלו למכור שעונים תחת שם המותג ראדו בשנות החמישים של המאה העשרים.האוסף האייקוני גולדן הורס (Horse Golden (עשה את הופעת הבכורה בשנת 1957 ,אותה השנה שבה Co & Schlup חגגו 40 שנות פעילות. אחריו, ב 1958 ,הגיע האוסף גרין הורס (Horse Green( והוא היה אחד מהדגמים הראשונים של ראדו אשר שווקו כעמידים למים. עד סוף העשור ראדו הפכה למותג בינלאומי עם נוכחות בלמעלה מ 61 מדינות.

שעון ראדו -Rado-Golden-Horse

ב 1958, הגיע האוסף "גרין הורס" (Green Horse) והוא היה אחד מהדגמים הראשונים של "ראדו" אשר שווקו כעמידים למים. עד סוף העשור "ראדו" הפכה למותג בינלאומי עם נוכחות בלמעלה מ 61 מדינות.

1960-1969 –  כוכב נולד
בשנת 1962 ראדו המשיכה לייחד את עצמה עם אחד מהדגמים האיקוניים ביותר 1 DiaStar .הוא שווק בתור השעון הראשון בעולם העמיד לשריטות, ה 1 DiaStar היה התגובה לדרישת הלקוחות לנוחות, איתנות וסגנון אקסלוסיבי. שעון זה, אשר הכניס לתעשיית השעונים שימוש במתכות קשות וגבישי ספיר, שהיו דבר רחוק מהמקובל באותה התקופה, הוא דוגמה מובהקת לגישה החדשנית של ראדו לעיצוב וחומרים.

שעון ראדו - DiaStar 1 rado
 שעון ראדו – DiaStar 1 rado

1989 – 1970 –  מחדשנות אחת לאחרת
החדשנות העיצובית של ראדו והשימוש בחומרים המשיכו להתפתח בשנות השבעים והשמונים.הדגם הראשון של DiaStar בצבעי זהב הופיע לראשונה ב 1972 ,ובשנת 1976 הוצג הדגם המינימליסטי 67 Dia Rado ,אשר הציג מארז חדשני המכוסה כולו בגביש ספיר מטאלי מקצה לקצה. בשנת 1986 ראדו חוללה מהפכה בתעשיית השעונים והציגה שעונים העושים שימוש בקרמיקת היי טק, עמידה לשריטות, ברצועת השעון.

1990 – 1999 –  מהפכת הקרמיקה
בשנות התשעים נמשך השימוש בקרמיקת הייטק, אשר הפכה לאחד מסימני ההיכר של ראדו. ההשקה של Ceramica Rado ב 1990 הציגה לעולם שילוב אינטגרלי מלא של מארז שעון ורצועה העשויים מגביש ספיר וקרמיקת הייטק. ה Sintra Rado ,אשר הושק ב 1993 ,היה השעון הראשון של ראדו העשוי סרמט, חומר קרמי מבוסס טיטניום. ב 1998 ,Ceramica הייתה השעון הראשון של ראדו אשר נבחר לעשות שימוש חלוצי בקרמיקת פלזמה, שילוב מרתק של צבע והרכב חומרים היוצר ברק מטאלי ללא שימוש במתכת.

Rado Ceramica
Rado Ceramica

2000-2009 – מילניום חדש של עיצובים
ראדו פתחה את האלף החדש עם eSenza החדשני, השעון הראשון של ראדו שעוצב ללא כתר. בשנת 2002 נחשף הדגם המהפכני V10K Rado ;עשוי יהלום הייטק, חזק ועמיד כמו יהלום אמיתי (000,10 ויקרס). ועל מנת לסיים את העשור בסטייל, ראדו כיבדה את המורשת העיצובית שלה והציגה את האוסף 5.r5 ,יצירת מופת מינימליסטית פרי מוחו של המעצב הבריטי הידוע ג’ספר מוריסון.

שעון ראדו - שעון ראדו - Rado V10K

 

2010 ועד היום  – המורשת העיצובית ממשיכה
בשנת 2011 הופיעה יצירת המופת, הקרמיקה האולטרה דקה של ראדו: טכנולוגית ה Thinline True שהציגה עובי שלא יאמן של 5 מ”מ. ב 2012 ה HyperChrome ,בעל השיק ספורטיבי המבוסס על מארז Thinline True ,סילק את ליבת הנירוסטה לטובת מארז מונובלוק מצוחצח. עם הצגת Touch Esenza) 2013” ,(פלא חסר כתר” אשר ניתן לכוון אותו בעזרת מגע והחלקת אצבע, ראדו נכנסה לתחום חדש של טכנולוגית מג. ואחריו ה Timer Dual HyperChrome) 2014,(שעון מתוחכם לנסיעות עם פונקציה להעברת אזורי זמן בהחלקת אצבע. בשנת 2015 ראדו התהדרה בתוספת חדשה לפלטת צבעי הקרמיקה, קרמיקת הייטק בצבע חום שוקולד.

ראדו HyperChrome
עם הצגת Touch Esenza) 2013” ,(פלא חסר כתר” אשר ניתן לכוון אותו בעזרת מגע והחלקת אצבע, ראדו נכנסה לתחום חדש של טכנולוגית מג. ואחריו ה Timer Dual HyperChrome) 2014,(שעון מתוחכם לנסיעות עם פונקציה להעברת אזורי זמן בהחלקת אצבע. בשנת 2015 ראדו התהדרהמבתוספת חדשה לפלטת צבעי הקרמיקה, קרמיקת הייטק בצבע חום שוקולד.

שעון ראדן - HyperChrome Dual Time

המותג ראדו נחשב לאחד ממותגי השעונים היוקרתיים בעולם. טווח המחירים של שעוני ראדו נע בין 2000 -20,000 שקל. וכמובן, יש שעונים שהמחירים גבוהים אף יותר. שעוני ראדו מתאימים לאנשים שמעריכים איכות, חדשנות וסטייל על זמני. וכמובן, לאנשים שיכולים להרשות לעצמם. בישראל, אפשר להשיג את שעוני ראדו ברשת פלאנט – היבואן הרשמי ובלעדי של המותג בישראל.

Check Also

שעון - מתנה מושלמת לכל אירוע

שעון – המתנה המושלמת לכל אחד ולכל אירוע

הוא איתנו כבר שנים ארוכות וכובש את פרק היד השמאלי שלנו ללא כל עוררין – …

כתיבת תגובה

Open chat