תכשיטים עם יהלומים
תכשיטים עם יהלומים

כך תבחרו יהלומים לתכשיטים

אחת המשימות הנעימות ביותר, אבל גם היותר מורכבות, הינה בחירת תכשיטי יהלומים, טבעות יהלומים, צמידי טניס מהודרים או שעוני יהלומים. מהי הדרך הנכונה לבחירת יהלומים? כיצד נקבעת רמת האיכות של יהלומים? בשורות הבאות נעסוק בנושא שמטריד לא מעט נשים, אבל גם גברים רבים שרוצים לדעת איך לבחור יהלומים לתכשיטים השונים שהם קונים.

כיצד מוגדרת רמת האיכות של יהלומים

אף שרבים חושבים שיהלום הוא דבר אחיד, ושכל יהלום הוא יקר להחריד, הדבר איננו כך בהכרח. רמת היהלומים רחוקה מלהיות אחידה, ומנגד יש יהלומים יקרים יותר ויש כאלה שהם פחות יקרים ממה שניתן להעלות על הדעת. למעשה, ישנן כמה אמות מידה להגדרת האיכות של יהלומים: גודל ומשקל היהלום, רמת הצבע שלו, הניקיון ולבסוף – איכות הליטוש. מבין כל ארבעת אמות המידה, איכות הליטוש היא היחידה שהיא תוצאה של פעולה חיצונית שנעשתה על היהלום. עם זאת, לליטוש יש משקל משמעותי בקביעת איכות היהלום.

איכות הליטוש: ליטוש היהלום מעניק לו את הצרה, הגודל והאפקט המרבי מבחינת המראה, כאשר מסתכלים עליו. ליטוש מקצועי מותיר את הברק הטבעי ביהלום. תכשיטי יהלומים שונים מכילים יהלומים ברמות שונות של ליטוש, שלרוב מתאימות באיכותם לאופי התכשיט שהיהלום נלווה אליו.

רמת הצבע והניקיון כאמות מידה לאיכות

רמת הצבע: יהלום איכותי הוא שקוף לחלוטין. ככל שרמת הצבע צהבהבה יותר, כך האיכות של היהלום תהיה נמוכה יותר. עם זאת, דווקא בסוגים מסוימים של טבעת יהלום, עשוי הצבע הצהבהב להעניק לתכשיט אפקט מעניין.

ניקיון: יהלום איכותי הוא בעל מראה נקי, כשמסתכלים עליו מכל כיוון. אין בו עכירות ואין בו שריטות, לא אל פני השטח ולא בתוך היהלום עצמו. ככל שהמראה של היהלום נקי וצלול יותר, כך ערכו גבוה יותר. שעוני יהלומים איכותיים מכילים יהלומים נקיים ומלוטשים היטב, בעלי ערך גבוה במיוחד.

תכשיטי יהלומים

קראט: הקראט נקבע על פי משקל היהלום. משקל היהלום נמדד בדרך כלל בגרמים בודדים, כאשר כ 0.2 גרם שווים לקראט אחד. צמידי טניס מכילים או עשויים לכלול יותר מיהלום אחד, במשקל ובאיכות המשתנים על פי סוג הצמיד.

בחירת יהלומים לשעונים?

טרנד חדש יחסית הינו עיטור שעונים בעזרת יהלומים. כיום פופולרי למצוא שעוני יוקרה אשר עוטרו במגוון יהלומים על מנת ליצור מראה ייחודי ויוקרתי. מה שהיה בעבר נחלתם של כוכבי רוק ועשירי העולם, נמצא כיום נגיש מתמיד ובמחירים שווים לכל כיס. לא חייבים לקחת משכנתא שניה על מנת ששעון היוקרה שלנו יהפוך לעוד יותר יוקרתי ונוצץ.

בחירת יהלומים לתכשיטים היא נושא מורכב. מומלץ מאד להתייעץ עם אנשי מקצוע, על מנת שלא ליפול ושלא לעשות מקח טעות.

Check Also

איך להתאים תכשיטים לשעון

שעוני יד ידועים כבר שנים רבות כסמל סטטוס, וכתכשיט מקורי וייחודי. כיום בעידן בו הטלפון …

כתיבת תגובה

Open chat