שמלות כלה במתנה
שמלות כלה במתנה

שמלות כלה בהשאלה

רובנו מתלוננים כל הזמן על יוקר המחיה. בודקים בסופר בכמה אגורות העלו את מחיר הקוטג' ויוצאים ולהפגנות. אבל כשמדובר בחתונה, מסתבר שרוב האנשים מרגישים כמו הנכדים הסודיים של רוטשילד.

שמלת כלה ב 10,000 ש"ח – הגיוני, איפור ב 5000 ש"ח – נשמע סביר. כמה הצדקות מגוחכות מלוות את ההוצאות המוגזמות ביום החתונה: "זה הערב הכי חשוב בחיים", "מתחתנים פעם אחת" (או פעמיים או שלוש אבל מי סופר), "תמיד חלמתי להיות סינדרלה", "אלו המחירים, מה לעשות?" ועוד קלישאות חסרות כל שחר.

אבל אם מצליחים לחשוב רגע בצורה הגיונית הרי שאין כל סיבה בעולם להוציא כל-כך הרבה כסף על שמלה אחת שתלבשי ערב אחד. אז בשביל כל הבחורות שהרעיון להוציא הון עתק על שמלת חתונה  נשמע להן מופרך, ובשביל כל אלו שכבר הוציאו המון כסף ומעוניינות להשאיל את שמלות הכלה שלהן, אספנו את כל המקומות שישמחו לתת לכן שמלת כלה בחינם:

1. "עמותת יד אברהם" עמותה ללא מטרות רווח, המשאילה שמלות כלה ואביזרים כמו נעליים, הינומות, כפפות ועוד  חינם – לכל מי שצריכה.  לעמותה מבחר גדול הכולל מעל 600 שמלות כלה,הינומות, נעליים ואביזרים שונים. השמלות באיכות גבוהה ונתרמו על ידי מעצבים ואנשים פרטיים. הדגמים מתאימים לכל הזרמים חילוניים, ודתיים. על מנת לבחור שמלת כלה, יש להתקשר כחודשיים לפני החתונה לתאום מדידות. בעת ההשאלה יש להשאיר פיקדון, המוחזר עם החזרת כל הפריטים המושאלים והשמלה לאחר שעברה ניקוי יבש. 

שמלות כלה בחינם - עמותת יד אברהם
שמלות כלה בחינם – עמותת יד אברהם – תמונה מעמוד הפייסבוק של העמותה

הצצה לקולקציית השמלות של עמותת יד אברהם:

העמותה ממוקמת בתל-אביב, ברחוב הכובשים 34, טלפון:  052-222-6347. פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק של "עמותת יד אברהם". (עמותת יד אברהם הוקמה בשנת 2001 על ידי יעקב אטלס תושב ת"א אב ל-3. העמותה הוקמה להנצחת זכרו של אחיו המנוח אברהם סתרי (להג'אני) ז"ל בן אשר וטורן להג'אני זצ"ל.)  

2. מקום נוסף הוא עמוד הפייסבוק של " שמלות כלה להשאלה" -שהוקם על ידי שני קרסט וענבל צור – הרעיון מאחורי העמוד פשוט. כל מי שמעוניינת להשאיל את שמלת החתונה ואביזרים נוספי, מעלה לעמוד תמונה עם מידות ומי שמעוניינת בשמלה, יוצרת איתה קשר באמצעות הודעה בפייסבוק, כנ"ל לגבי מי שמעוניינת להשאיל את שמלת הכלה שלה. גם כאן, התנאי הוא החזרת השמלה לאחר ניקוי יבש וכמובן במצב תקין.

שמלות כלה להשאלה
שמלות כלה להשאלה
את מבחר השמלות המקסימות אפשר לראות בעמוד הפייסבוק של "שמלות כלה להשאלה":
שמלות כלה להשאלה
שמלות כלה להשאלה

3. עמוד פייסובק נוסף הוא "הכל לכלה השאלה ומסירה".  העמוד מיועד לכל לאלו המעוניינות להשאיל שמלות כלה, תכשיטים , נעליים ואביזרים לכלות. הרעיון דומה, מעלים תמונות של השמלה, נעליים ושאר האביזרים ומי שמעוניינת פונה באופן אישי ופרטי למשאילה. מה שמייחד את העמוד הוא שמלבד שמלות כלה, אפשר למצוא בעמוד גם שלל אביזרי שיער, כפפות, מניפות תכשיטים ונעליים:

הכל לכלה בהשאלה
הכל לכלה בהשאלה

פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק של "הכל לכלה השאלה ומסירה"

עוד כתבות בנושא: האופציה השפויה :שמלות כלה זולות עד 500 ש"ח 

Check Also

יריד כלות חכמות 2015

יריד כלות חכמות 2015

אם עדיין לא רכשתן שמלת כלה כדאי לבקר קודם ביריד כלות חכמות שיתקיים השנה בפעם …