ראשי / בגדים / שמלה שחורה קטנה, זה כל הסיפור
שמלה שחורה קטנה
שמלה שחורה קטנה

שמלה שחורה קטנה, זה כל הסיפור

השמלה השחורה הקטנה עברה הרבה גלגולים מהשמלה המקורית שעיצבה קוקו שאנל ב 1926. השמלה, שהיום נחשבת לפריט חובה במלתחה של כל אישה, עוררה בתחילת דרכה שערורייה בגלל הצבע השחור, שעד אז היה מקושר בעיקר לבגדי אבל ובגלל טשטוש גבולות הגוף הנשי. אבל השמלה השחורה היתה "השמלה הפמניסטית הראשונה" וחלק משחרור האישה: שחרור האישה מהמחוכים הלוחצים, שחרור גוף האישה ושחרור ממוסכמות ישנות. לא כל שמלה שחורה, קצרה וקטנה מתאימה להגדרה המקורית של "השמלה השחורה הקטנה"  – " השמלה השחורה הקטנה " מתאפיינת בפשטות אלגנטית, טשטוש קוי הגוף, סגנון על זמני וחסר גיל והעדר קישוטים מיותרים. אז לכל מי שעדיין לא מצאה את "השמלה השחורה הקטנה" המשולמת שלה, הנה כמה אופציות מעולות:

את המגוון הגדול ביותר של שמלות שחורות מצאנו באתר סטורי. השמלה השחורה הקטנה המוצלחת ביותר היא שמלת מיני מינימלסטית של המותג רליג'ן עם ריצ'רץ המאפשר הגדלת והקטנת המחשוף. מחיר 399 ש"ח באתר סטורי

שמלה שחורה קטנה

השמלה הראשונה שבחרנו היא של המותג זארה – המותג שמתאפיין בפשטות, ניקיון עיצובי וסגנון מנצח הוא המקום הראשון לחפש בו את "השמלה השחורה הקטנה". ואכן, באתר זארה תמצאו שפע שמלות המתאימות להגדרה המדויקת ושישארו באופנה עוד שנים ארוכות. הבחירה שלנו, היא שמלה שחורה באורך מיני עם חיתוך בשרוול, מחיר 299 ש"ח באתר זארה:

שמלה שחורה קטנה
שמלה שחורה קטנה

גם באתר H&m אפשר למצוא גרסאות שונות של השמלה השחורה הקטנה, הבחירה שלנו היא שמלת תחרה שחורה עם שרוולים ארוכים, העיצוב הנקי עם שילוב עדין של חרוזים בצווארון ובשרוולים, מחווה לשמלה שלבשה אודרי הפבורן, שבו את ליבנו. מחיר 249 ש"ח בH&m:

שמלה שחורה קטנה
שמלה שחורה קטנה

מקום נוסף שלבטח תמצאו בו שמלות מתאימות הוא המותג Mango – השמלה שבחרנו מקסימה בפשטותה ומתאימה גם למידות גדולות וזו גדולתה. מחיר $109.99 באתר מנגו:

שמלה שחורה מנגו
שמלה שחורה מנגו

גם באתר ASOS שהעיצובים שלהם קנו את לב הנשים ברחבי העולם, שפע שמלות שחורות וקטנות. אבל אנחנו בחרנו דווקא את הגרסה הפנאקית לנערה המודרנית. מחיר 28 יורו באתר אסוס:

little black dress
little black dress

מבין מאות השמלות השחורות הקטנות בטופשופ, בחרנו את השמלה השחורה הקטנה הראשונה שלי – מתאימה כשמלת נשף סיום, שמלה לדייט ראשון או לחתונה של חברה טובה. שמלת פייטים מקסימה, 68 יורו בטופשופ:

שמלת פייטים שחורה
שמלת פייטים שחורה

ולקינוח: שמלה שחורה קטנה של המותג chanel – כי אי אפשר לדבר על שמלה שחורה בלי לדבר על שאנל. גרסאות שונות שעברו על השמלה השחורה במותג בו נולדה, אפשר למצוא באתרי יד שנייה, המחירים החל מ 300  ועד 2500 יורו, מוכיחים ששמלה אמיתית של שאנל היא השקעה מצויינת לאורך זמן. להשיג באתר vestiairecollective:

שמלה שחורה קטנה שאנל
שמלה שחורה קטנה שאנל

עוד באותו נושא:  שאנל סטייל

Check Also

שמלת פייטים, היא כל מה שאת צריכה לערב נוצץ

שמלת פייטים אחת, היא כל מה שאת צריכה בשביל לדפוק הופעה. לשמלות הפייטים יש את ...

כתיבת תגובה